מביאים את הטבע הביתה

קייטנת צפרות וירטואלית / עודד קינן


מצרף סיכום של קייטנת "מביאים את הטבע הביתה" שנערכה השבוע בהובלת "חממת הערבה"- חווה ללימודי מדע, חקלאות וסביבה. משתתפי הקייטנה קיבלו ערכות מגשי האכלה לציפורים שנחתכו בלייזר של מרכז Make ערבה בחממת הערבה. לאחר מכן הצטרפו לקבוצת וואטסאפ ושיתפו וקיבלו מידע. בכל אחה"צ נערך מפגש זום עם חוקר ששודר גם ביוטיוב.

בקייטנה השתתפו 200 משפחות מכל הארץ.
תודה מיוחדת לשותפות ביחד ערבה אוסטרליה ומועצה אזורית ערבה תיכונה ולקול קורא "חושבים עושים" של כי"ל ומועצה אזורית תמר על התמיכה והסיוע בהוצאת הקייטנה אל הפועל.
תודה לנועה בר-נס וליטל דאי על הכנת הערכות.
תודה לנועם וייס, מידד גורן, ד"ר יוני וורטמן, יעל לנרד ועמיר בלבן על ההרצאות המדהימות בלייב וכן לכל התומכים והמשתתפים. 


בין ה-12-16/4/2020, במהלך חופשת הפסח ובצל סגר הקורונה המתמשך, קיימנו ב"חממת הערבה" קייטנה ייחודית למשפחות- "מביאים את הטבע הביתה".
במסגרת הקייטנה ייצרנו באמצעות חותך הלייזר של מרכז Make ערבה מאות ערכות של מגשי האכלה לציפורים וחילקנו אותם למשפחות שנרשמו לפעילות במועצות האזוריות תמר, ערבה תיכונה ובהמשך גם בחבל אילות. בנוסף למשפחות שנרשמו מהאזור אפשרנו גם למשפחות מכל רחבי הארץ להירשם ולבנות מתקני האכלה.

קייטנת צפרות

קייטנת צפרות

קווטנת צפרות

קייטנת צפרות


במקביל לחלוקת הערכות פתחנו קבוצת WhatsApp משותפת שאליה הצטרפו כל המשתתפים.  המשתתפים בפעילות בנו את הערכות, צבעו אותן, צפו בציפורים בחצר ביתם, ושיתפו את התצפיות בקבוצה.
בנוסף, בכל בוקר ובכל צהרים קיבלו המשתתפים מגוון פעילויות בנושאים שונים מעולם הצפרות- כתבות, משחקים, הפעלות, וסרטונים (כל המידע נאסף מהאינטרנט וזמין לכל אחד). בכל יום ניפגשנו יחדיו בZoom ובשידור חי בYoutube וקיימנו שיחה עם חוקרים ואנשי צפרות בולטים.

הקייטנה התאפשרה תודות לתמיכה של קול קורא "חושבים עושים" המשותף לכי"ל, מועצה אזורית תמר, "שותפות ביחד ערבה אוסטרליה" ומועצה אזורית ערבה תיכונה.

קיטנת צפרות

קייטנת צפרות

קיטנת צפרות

קייטנת צפרות


הפעילות הצליחה מעל המצופה עם קרוב ל-200 חברים פעילים בקבוצת הוואטסאפ ושיתוף פעולה נפלא מצד כל המשתתפים ומצד חוקרים ואנשי צפרות בכירים שהקדישו מזמנם להרצאות מרתקות. להלן מספר דוגמאות לפידבקים שקיבלנו:

- "עודד בהחלט עודדת בימים אלו, היה מרתק ומעניין ומה שלא הספקנו נשלים בהמשך"

- "עודד- אצלנו נהננו כל המשפחה מהקייטנה. המון תודה!!! נשארים בכיף בקבוצה ומחכים לסיור!"

- "תודה רבה על השבוע. היה ממש ממש מהנה ומרתק. זה נתן לי השראה להתעניין עוד יותר בצפרות. אשמח שנמשיך כאן או בכל דרך אחרת לתקשר, לחלוק וללמוד."

- "עודד תודה רבה אין לך מושג כמה למדנו והתרגשנו ונהננו. כבר המפגשים עשו את שלהם והבנות מתעניינות הרבה יותר בציפורים.
    מצרפות המלצה  למשחק הזיכרון עם ציפורים"

מצורפים כל מקורות המידע של הפעילות, ניתן להשתמש בכולם, ללא צורך באישורים מיוחדים(קובץ PDF )>>

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובקשה באימייל makearava@gmail.com

עודד וצוות "חממת הערבה"


 

 

לוגו makearava

 

לוגו חממת הערבה

 


תגובות

התחברו על מנת לפרסם תגובה
תגובתך התקבלה בהצלחה!