סרט הגמר של מגמת התקשורת שיטים דרכא: "זאב זאב"

מגמת תקשורת בבית ספר שיטים דרכא מציגה סרט גמר מעולה - למרות הקשיים!


סופסוף זה כאן- סרט גמר "זאב זאב"!!
מתחילת השנה האחרונה עבדנו, צוות ממגמת תקשורת בבית הספר, על סרט הגמר שלנו -"זאב זאב".
ישבנו וחשבנו על רעיון, שמצד אחד יהיה מעניין ומושך ומצד שני יהיה אפשרי בתנאי הערבה שלנו. לאחר מכן כתבנו תיק הפקה מפורט ביותר של 65 עמודים שמפרטים כל פסיק ופסיק בסרט שלנו.
הסרט הוא מז’אנר הדרמה. ומספר על תפיסתם של קבוצות הגיל השונות - ילדים, חקלאים ונערים, את דמות הזאב.
הסיפורים מתרחשים על אותו רצף זמן אבל לא מסופרים לפי סדר כרונולוגי. סרטון קצר, 10 דקות, בלי יותר מידי שחקנים ותפאורה.
הכל היה טוב ויפה, יצאנו לימי צילומים ברחבי הערבה ,התחברנו, נהננו ואז יצאנו לחופשת פורים שאף אחד לא דמיין שתימשך כמעט חודשיים..
הקורונה "תקפה" אותנו רגע לפני יום הצילומים האחרון שהיה אמור להתרחש בג׳אבל חופירה ובחממות מאחורי עין יהב, כולנו היינו מוכנים למשימה , הציוד בידינו ורק מחכים לסופש כדי לצאת לצלם. אף אחד לא חשב שמשום מקום תקום "גברת קורונה" ותהרוס הכל.
ביום שבת נחתה עלינו הבשורה - בידוד. אף אחד לא יוצא לשום מקום, אסור לנו להשתמש בציוד ואסורה התקהלות.
לפני ש-10 אנשים כבר נחשבו התקהלות,  עדיין ניסינו למצוא פירצה ולהיפגש מהר כולם כדי להספיק לצלם- שיהיה לנו סרט! אבל מהר מאוד הבנו שהמצב הרבה יותר גרוע ממה שחשבנו.. 
מורי המגמה אסרו עלינו בכל מצב לצאת לצלם. לא ידענו מה לעשות. בהתחלה אמרו לנו שהפרויקטים פשוט יידחו לאחרי הקורונה והתאריכי הגשה יידחו, ואחר כך הודיעו לנו ששר החינוך החליט שכל סרטי הגמר בכל מגמות הקולנוע בארץ יבוטלו. התחלנו להילחץ, מה פתאום עבודה של חצי שנה הולכת לאיבוד! השקענו בסרט כאילו הוא התינוק הקטן שלנו  - ובבת אחת משליכים הכל לפח? מה זה צריך להיות? 
מורי המגמה הציגו לנו את המצב- או להציג את הסרט איך שהוא עכשיו (נטו חומרי גלם) ולקבל ציון בהתאם, או לעשות פרויקט אישי כל אחד לבד -סרט קצר על הקורונה.
עבר ביננו המון כעס ואפילו מילות פרידה...
כל אחד בביתו התחיל לעשות סרט אישי (כי הרי אף אחד לא רוצה לקבל ציון על סרט לא גמור).
קיבלנו דדליינים חדשים, משימות חדשות, או בקיצור להתחיל הכל מההתחלה. 
אחרי חודש בפרויקט החדש הגענו לבית הספר בפעם הראשונה רק שכבת י"ב , והתכנסנו כל המגמה לעדכונים ותיאום ציפיות. מורי המגמה סיפרו לנו בשמחה שנוכל להמשיך את סרטי הגמר אם נרצה, ואם לא אז כל אחד יוכל להמשיך את הסרט האישי שלו על הקורונה.
ישר קפצנו על ההזדמנות!
התחלנו לעבוד במרץ, תיאמנו עם כל השחקנים וקבענו יום צילום חדש. בגלל הלחץ לקבוע מהר תאריך והפחד שיכניסו את כולם שוב לבידוד, לא שמנו לב שקבענו את יום הצילום האחרון על יום החמסין הכי כבד של תחילת הקיץ, שרב קטלני ועומס חום של 43 מעלות.. 
יום הצילום כלל צילום בתוך חממה סגורה, ריצה במדבר וצילום בתוך מנהרת ברזל. הבאנו כמויות מים מטורפות כדי שלאף אחד חס וחלילה לא תהיה מכת חום. דיללנו את היום עם הפסקות במקום מוצל ונשנושים כדי שנספיק לצלם הכל. לשמחתנו, הכל הלך לפי התכנית- השחקנים זרמו, ואפילו עזרו לנו במקרי הצורך, צילמנו את כל מה שהיינו צריכים וכולם נהנו.
ואז הגענו לשלב האחרון- עריכה, נראה פשוט - נכון?
לא כשמשלבים אותו עם מבחנים ,מתכונות ובגרויות פעמיים בשבוע. ניסינו לבקש לדחות את תאריכי ההגשה שהציבו לנו כי חודש שלם היינו בבית ויש לנו עוד בגרויות ללמוד אליהן אבל דחו את הבקשה שלנו, כי זה מה שמשרד החינוך דרש.

ובכל זאת  - אחרי שעות ארוכות בחדר העריכה והרבה התלבטויות, אפשר סופסוף לומר:

קבלו את סרט הגמר שלנו- זאב זאב


כתבה: ליסה שפירא- מפיקת הסרט

יוצרים ושחקנים:

מפיקה: ליסה שפירא
צלם ועורך: אורי אורן 
במאית: תמר דהן

שחקנים: סתיו ניר, נבו רבין, אוהד אסא, יוגב גל, גיא רייס, כליל ניר, מיקה פורת, מאי שלכט, נעמה גיא, אמיר אורן, רמי שדה


תגובות

התחברו על מנת לפרסם תגובה
תגובתך התקבלה בהצלחה!