בי"ס יסודי

בית הספר היסודי  בספיר לוגו

ביה"ס היסודי "שיטים" בספיר

מנהל:

רז לחוביצר
מנהל ביה"ס היסודי

כיתות: א-ו
מספר תלמידים: 480

בבית הספר היסודי "שיטים" לומדים ילדי הערבה התיכונה (מעידן בצפון ועד כושי בדרום). 

התלמידים לומדים בשני מסלולי לימוד (על פי בחירת הורים):

  1. מסלול "שיטים" - ליבת תכנית הלימודים מורכבת ממקצועות הליבה- שפה, חשבון, אנגלית, מדעים, ומשלבת תכנים ערכיים המחוברים לרצף החגים ולוח השנה העברי וכמובן לקהילת הערבה. בנוסף התלמידים חווים מקצועות ההעשרה כגון עולמות הטבע, המוזיקה והמלאכה- התלמידים נהנים מתכניות העשרה בתחומים אלו לאורך שבוע הלימודים כחלק מובנה מהמערכת הבית ספרית. 
  2. מסלול וולדורף - המסלול מציע רצף חינוכי מכיתה א' ועד ח' ופועל על פי הגישה החינוכית האנתרופוסופית. תפיסה זו שמה במרכזה את התפתחות הילד ואת האומנויות כדרך של התחנכות.

חזון בית הספר

בית הספר היסודי "שיטים" פותח את שעריו לכל ילדי הערבה, בחיוך ובשמחה, שואף להיות בית חינוכי וקהילתי, הנותן מענה לצרכיהם המגוונים של כל תלמידיו.

הנהלת בית הספר והצוות החינוכי מאמינים ובוחרים לראות הזדמנות ברב גוניות הקיימת בבית הספר ופועלים למען הדגשת ערך כבוד האדם כבסיס להתנהלות מיטיבה.

בית הספר הוא בית חם, המאמין ביצירת סביבה חינוכית המבוססת על אמון ויושר מתוך כבוד הדדי, סבלנות וסובלנות.

מורשת העם ואהבת הארץ הן אבני דרך משמעותיות בתהליך הלמידה המשלבת פסיעות בכל רחבי הארץ ובמרחבי הערבה בפרט.  

צוות ההוראה הפועל בבית הספר, מעצים כל תלמיד בהתאם לכישוריו וחוזקותיו, מתוך אמונה כי כך נחזק את תחושת המסוגלות והביטחון להם הוא זקוק.

אנו מאמינים בשיתוף פעולה עם הקהילה כמנוע ליצירת חברה לומדת ומתפתחת המאפשר חינוך רב תחומי. כמו כן שיתוף הפעולה מעצים ומעודד את תחושת השייכות לאזור על כל מגוון נופיו- האנושי, הטבעי והתרבותי. 

אנו שואפים לבוגר עצמאי, סקרן, החותר למצוינות ולהישגים לימודיים, חברתיים וסביבתיים כאחד, מעמיק, חוקר ומבסס את הכלים שיאפשרו לו להביט בעיניים פקוחות ובטוחות אל העתיד. 

ועד ההורים, הצוות החינוכי והנהלת בית הספר


תאריך עדכון אחרון של עמוד זה: 03/01/2021

תגובות

תגובתך התקבלה בהצלחה!
התחברו על מנת לפרסם תגובה